Alca świętuje swoje 25-lecie

Alcadrain, obecnie największy środkowoeuropejski producent urządzeń sanitarnych, świętuje 25 lat od założenia firmy. Firma została założona przez Radkę Prokopovą i Františka Fabičovica pod pierwotną nazwą Alcaplast w Breclavie. "Zaczynaliśmy z czterema pracownikami tłoczącymi kształtki w garażu. Odnieśliśmy sukces, ponieważ produkowaliśmy znacznie taniej i lepiej jakościowo niż nasi konkurenci. Dziś roczna sprzedaż Alca sięga trzech miliardów koron i zatrudniamy prawie tysiąc osób" - podsumował František Fabičovic, współwłaściciel Grupy Alca. Do grupy Alcadrain należy obecnie FV Plast, producent systemów rurowych, oraz Alcafix, producent systemów modułowych. Produkty Alca są eksportowane do ponad 70 krajów na całym świecie.

Alca od początku prowadzi działalność zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dążymy do czystej produkcji z minimalną ilością odpadów, a najlepiej żadną. Produkty wykonane są w 100% z materiałów nadających się do recyklingu, a do 90 procent odpadów można ponownie wykorzystać w produkcji. To, czego firma nie może poddać recyklingowi, sortuje i zleca specjalistycznym firmom do ekologicznego przetworzenia. Grupa angażuje się również w działania na rzecz efektywności energetycznej. Sukcesywnie instaluje elektrownie fotowoltaiczne na dachach wszystkich hal produkcyjnych.

Z okazji obchodów 25-lecia, 20 maja w siedzibie Alca odbędzie się dzień otwarty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. „Każdy będzie mógł zobaczyć na własne oczy, że nasza produkcja odbywa się w nowoczesnych zakładach przy pomocy zaawansowanych technologii, w tym robotów - powiedziała Radka Prokopová.”

depo-vecerni-2_alca
depo-vecerni-2_alca
hala
hala
hala_e_02
hala_e_02
lanzhotska
lanzhotska
_68c7861
_68c7861
_irl3187
_irl3187
_mg_6410_v4
_mg_6410_v4