Firma Alcadrain została założona w 1998 roku jako czeska firma rodzinna pod nazwą Alcaplast. W 2022 r. zmieniła nazwę w ramach tworzenia Grupy Alca. Jest to największy producent techniki sanitarnej w Europie Środkowo-Wschodniej, wytwarzający ponad 1000 wyrobów sanitarnych - zaworów, syfonów, modułów, rynien, odpływów, desek sedesowych i innych produktów na powierzchni ponad 110 000 m2.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain szybko się rozwija, w szczególności dzięki jakości i zainteresowaniu wzornictwem marki premium Alca, którą firma również sama projektuje i która zdobyła liczne nagrody, takie jak Red Dot Award 2014 za kolekcję przycisków sterujących FLAT oraz iF Design Award 2018 za bezdotykowe przyciski sterujące NIGHT LIGHT.

Alcadrain o společnosti

Po raz piąty z rzędu firma obroniła swoją pozycję wśród 100 najlepiej prosperujących czeskich firm w konkursie Czech Top 100, a w 2019 r. właściciele firmy - Radka Prokopová i František Fabičovic - zdobyli prestiżową nagrodę EY Entrepreneur of the Year 2018 Czech Republic.

Alcadrain o společnosti

Produkty Alcadrain są stosowane zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Eksperci techniczni Alcadrain kładą nacisk na trwałość i niezawodność wszystkich produktów. Zanim produkty Alca opuszczą zakład produkcyjny w Breclaviu, wszystkie są testowane pod względem jakości.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain wchodzi w skład Grupy Alca obok dwóch innych firm - Alcapipe, największego czeskiego producenta systemów rurowych, dawniej znanego jako FV Plast, oraz Alcafix, produkującego modułowe systemy do budowy i renowacji łazienek i toalet.

Alcadrain o společnosti

Celem całej grupy Alca jest tworzenie produktów, które działają niezawodnie, spełniają wymagania klientów i wzbogacają jakość życia.

Raport roczny 2023 bg
Raport roczny 2023 ico
Co osiągnęliśmy w ubiegłym roku?
Raport roczny 2023

Video o firmie